جاب آفر کانادا

نیروهای کار خارجی برای رفتن از طریق کار به کانادا نوعی ویزا دریافت می‌کنند که به آن ویزای جاب آفر کانادا می‌گویند. شما می‌توانید تا زمانی که ویزای جاب آفر اعتبار دارد خانواده خود را هم با خود به کشور کانادا ببرید. از آنجایی که با استفاده از این روش دیگر دغدغه کار در کانادا برای مهاجرت رفع می‌شود، یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. اما باید توجه داشته باشید که هر جاب آفری اعتبار ندارد.

 

JOB OFFER یعنی پیشنهاد کاری و جاب آفر کانادا یعنی دریافت یک پیشنهاد کار از طریق یک کارفرمای کانادایی.

دو نوع جاب آفر کانادایی داریم:

در سیستم اکسپرس اینتری اگر شما جاب آفر دریافت کنید به امتیازات شما افزوده میشود، البته این پیشنهاد کاری باید معتبر باشد.

جاب آفر کانادا چگونه است؟

جاب آفر کانادا به این صورت است که کارفرمایان کانادایی برای افراد واجد شرایط فرصت شغلی فراهم می کنند و به جذب نیروی خارجی می پردازند. در کانادا دولت به دلیل جبران کمبود نیروی دارای تخصص خود در بعضی از زمینه های کاری استخدام کارمندان خارجی پرداخته است و برای آنها نامه ای به عنوان دعوت نامه جاب آفر ارسال می کند.
دعوت نامه جاب آفر باید اصول کاری را شرح دهد که شامل موارد زیر است

موارد گفته شده از مهمترین جزئیاتی است که در نامه پیشنهاد جاب آفر کانادا نوشته می شود. لازم به ذکر است که جزئیات نامه جاب آفر کانادا از شرایط نامه قرارداد کاری کمتر است.

جاب آفر حاوی چه اطلاعاتی است؟

شرایط یک جاب آفر

اولین شرط دریافت یک جاب آفر برای دریافت ویزا کانادا معتبر بودن آن است و در صورت معتبر نبودن آن طبق قوانین کانادا امکان دریافت ویزای کار وجود ندارد و یا در سیستم اکسپرس اینتری امتیازی دریافت نمیکند.

شرایط یک جاب آفر معتبر 

مدارک لازم برای اخذ جاب آفر کانادا 

 

  مراحل اخذ ویزای جاب آفر کانادا

مرحله اول: دریافت پیشنهاد کار یا جاب آفر از یکی از کارفرمایان مجاز کانادایی

مرحله دوم:اقدام کارفرما برای گرفتن گزارش ارزیابی تأثیرات بازار کانادا یا LMIA از اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا ESDC برای مشاغلی که به این مجوز نیاز دارند

مرحله سوم: تمدید جاب آفر توسط کارفرما

مرحله چهارم: پر کردن اپلیکیشن آنلاین برای ویزای کار

مرحله پنجم: انجام انگشت نگاری (بایومتریک)

مرحله ششم: دریافت ویزای کار

رزومه وسابقه کار مرتبط در جاب آفر کانادا 

یکی از مهم ترین شرایط اخذ جاب آفر کانادا در قانون سال 2022 کانادا، داشتن سابقه کار حداقل دو سال که مرتبط با رشته و تخصص مورد نیاز است که میتواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت باشد، و هر چقدر این تجربه کاری بیشتر باشد احتمال دریافت جاب آفر کانادا افزایش پیدا میکند.

تسلط به زبان رسمی کانادا 

افراد باید مهارت خود در یکی از زبان های رسمی  کانادا یعنی انگلیسی یا فرانسه را اثبات کنند. نمره آیلتس با توجه به مشاغل مختلف فرق میکند و حتی تعدادی از مشاغل نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

روش‌های دریافت جاب آفر کانادا

برای اقامت دائم کانادا و مهاجرت کاری انواع روش ها و برنامه های مختلفی برای اخذ جاب آفر کانادا وجود دارد که از طریق کار شما می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. هر یک از کسانی که متقاضی مهاجرت کاری به کانادا هستند بسته به شرایط خود یکی از روش های زیر را انتخاب کرده و طبق همان روش پیش میروند. 
روش سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry)
اکسپرس اینتری (EE) یک سیستم درخواست مهاجرت آنلاین است و به افراد اجازه می دهد مشخصاتی ارسال کنند و به عنوان یک نیروی ماهر در نظر گرفته شوند. از متقاضیان با بالاترین رتبه دعوت می شود برای اقامت دائم اقدام کنند.

شما باید از برنامه اکسپرس اینتری برای درخواست خود استفاده کنید:

برخی از نامزدهای برنامه نامزد استانی انتاریو نیز از طریق اکسپرس اینتری انتخاب می شوند. اگر معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه کارگران ماهر ، برنامه Skilled Trades یا کلاس تجربه کانادایی را داشته باشید، واجد شرایط اکسپرس اینتری هستید.
فرم اکسپرس اینتری شما بر اساس موارد زیر امتیاز دریافت می کند:

همچنین در صورتی که یک مقطع دانشگاه را در کانادا گذرانده باشید، امتیازهای اضافی نیز تعلق می گیرد. در رتبه بندی، امتیازاتی را که می توانید برای هر دسته کسب کنید مشخص می کنند. لطفاً توجه داشته باشید که امتیازات EE با سیستم امتیاز کارگر ماهر فدرال متفاوت است.
نحوه انتخاب افراد با برنامه EE به صورت زیر است:
• پس از ارسال فرم، درخواست شما در یک مجموعه (گروه) از همه افرادی که در حال حاضر برای اکسپرس اینتری درخواست داده اند، وارد می شود.
• سپس در مقابل سایر افراد حاضر در سیستم رتبه بندی خواهید شد. رتبه شما بر اساس تعداد امتیازاتی است که دارید.
• اگر در بالای رتبه بندی هستید، درخواست شما از لیست برنامه ها انتخاب می شود. سپس یک دعوتنامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم به عنوان یک مهاجر ماهر دریافت خواهید کرد.

روش اسکیل ترید کانادا

برنامه جاب آفر تجارت ماهر فدرال تنها برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال است که به طور خاص مهاجرت به کانادا را برای کارگران در مشاغل حرفه ای در اولویت قرار می دهد.و اجازه می دهد تا بازرگانان واجد شرایط از سراسر جهان به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند و اقامت داشته باشند.
شرایط اقدام برای جاب‌آفر اسکیل ترید کانادا
برای آنکه فرد متقاضی بتواند شرایط خود را برای برنامه اسکیل ترید محک بزند باید موارد زیر را داشته باشد:

روش مهاجرت اسکیل ورکر کانادا

برنامه نیروی کار ماهر کانادا (Federal Skilled Worker Program) یکی دیگر از راه‌های اخذ ویزای جاب آفر کانادا می‌باشد. افراد متقاضی برای کلاس اسکیل ورکر فدرال باید نامه درخواست خود را برای یکی از مشاغل ذکر شده در لیست اسکیل ورکر کانادا ارسال کنند. ویژگی هایی که نامه پیشنهاد شغلی باید داشته باشد به صورت زیر است:

مشخصات افراد متقاضی تحت شرایط مختلفی طبقه بندی شده است و کاندیداهایی که بالاترین رتبه را به دست آورند برای اقامت دائم این کشور مد نظر قرار می گیرند. در واقع کارمندان ماهر فدرال افرادی هستند که از تحصیلات عالی و تجربه کاری برخوردار هستند و به زبان انگلیسی یا فرانسوی که دو زبان رایج کاناداست تسلط دارد. با ویزای اکسپرس اینتری کانادا بعد از یکسال سابقه کاری طبق سیستم NOC می‌توانید میزان سطح مهارت خود را در یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا ثابت کنید. تا شرایط دریافت اقامت دائم کانادا به واسطه سیستم اکسپرس اینتری برای شما به وجود آید.

برنامه نیروی متخصص فنی فدرال

این طرح در واقع یک مسیر شغلی و مهاجرتی به واسطه سیستم رتبه بندی اکسپرس اینتری کانادا هست که به استقبال اقامت دائم و مهاجرت نیروهای کار متخصص و کارمندان ماهر بین المللی می آید. تجربه کاری افراد باید دارای نوع مهارت 0، سطح مهارت A یا سطح مهارت B در طبقه بندی ملی شغلی کانادا (NOC) و حداقل 2 سال از تجربه کاری مرتبط برخوردار باشد که در نتیجه آن با این برنامه می‌توانند اقامت کانادا را دریافت کنند.

شرایط جاب‌آفر اسکیل ورکر کانادا

برای واجد شرایط بودن برای درخواست کارگر ماهر کانادا باید:

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

روش ورک‌پرمیت کانادا

مجوز کار کانادا یا ویزای کار در خصوص افراد واجد شرایط خارج از کشور برای کار در آن کشور در طی یک دوره زمانی خاص صادر می شود. افراد باید تنها پس از دریافت پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری از یک کارفرمای کانادایی برای ویزای کار اقدام کنند. متقاضیان باید مدارکی را نشان دهند که واجد شرایط پذیرش شغل پیشنهادی هستند. برای درخواست مجوز کار کانادا، باید شرایط خاصی را داشته باشید. مدارک باید به زبان انگلیسی ارائه شوند. ویزای مجوز کار کانادا برای کارگران موقت، فارغ التحصیلان خارجی از دانشگاه های کانادا، تاجران و سایر افرادی که نیاز به کار در کانادا دارند ایده آل است. شرایط عمومی واجد شرایط بودن به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجوز کار کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

برنامه‌های استانی کانادا

افراد متقاضی می توانند با توجه به نیازهای اقتصادی مخصوص هر منطقه به واسطه برنامه انتخاب استانی برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا اقدام کنند. هم اکنون ۱۱ منطقه در کانادا برنامه PNP را به افراد مهاجر بین المللی ارائه می دهند. این فهرست شامل استان‌ها و مناطق زیر می‌شود.

باید توجه داشت که کشور کانادا داوطلب جذب مهاجر و اقامت دائم نیروهای کار متخصص و با تجربه است. در واقع این طرح مهاجرتی PNP اجازه درخواست اقامت دائم مهاجران کاری را طبق نیازهای اقتصادی کشور به دولت‌های استانی و منطقه‌ای آن می دهد. هر استان کانادا مراحل و شرایط خاص خود را برای انتخاب داوطلبین دارد.

برنامۀ جاب‌آفر طرح پایلوت آتلانتیک

این برنامه برای نیروی خارجی ماهر و یا دانشجو‌های بین المللی است که در دانشگاه‌های کانادا تحصیلات خود را تمام کردند. این افراد اگر تصمیم زندگی در یکی از چهار ایالت نیو برانسویک، نوا اسکوشیا، لابرادور، پرنس ادوارد و نیوفاندلند را داشته باشند به واسطه این طرح می توانند اقامت خود را اخذ کنند. برنامه نیروی حرفه‌ای، برنامه تحصیلات بین المللی و برنامه نیروی نیمه حرفه‌ای هر کدام از این برنامه‌ها قوانین و شرایط خاص خود را دارند که متقاضیان باید آن‌ها را رعایت کنند.

برنامۀ جاب‌آفر مناطق با جمعیت کم کانادا

در شهرهایی مانند آتلانتیک که با کاهش رشد جمعیت روبرو هست اجرای طرح پایلوت باعث جذب نیروی حرفه‌ای در روستاهای کانادا شده است.

جاب آفر روشی آسان برای مهاجرت کاری به کانادا

با دانستن انواع روش‌های جاب آفر و شرایط آن‌ها می‌توانید شانس خود را برای مهاجرت و اقامت کانادا امتحان کنید. هر یک از روش‌های آن دارای شرایط خاصی است که با داشتن آن‌ها و اقدام برای جاب آفر می‌توانید از فرصت‌های شغلی کانادا بهره مند شوید و مسیر آیتده خود را تغییر دهید.

سوالات متداول

چگونه از کانادا جاب آفر بگیرم ؟

شما میتوانید به کمک مجموعه فیدان جاب آفر مناسب خود را پیدا کنید.

 شرایط سنی جاب آفر کانادا چیست ؟ 

حداقل سنی 18 سال و حداکثری برای جاب آفر کانادا تعیین شده است، در صورتی که شرایط لازم برای گرفتن جاب آفر داشته باشید، سن شما ملاک مهمی برای ریجکتی شما نیست.

آیا گرفتن جاب آفر کانادا سخت است ؟

با برنامه ریزی خوب شرکت مهاجرتی فیدان میتوانید جاب آفر  و پیشنهاد شغلی مناسب در سریع ترین زمان از یک کارفرما کانادایی دریافت کنید.