اخذ اقامت دائم کانادا

امروزه افراد بسیاری برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند، مسئله‌ مهمی که وجود دارد، این است که در اکثر روش‌های مهاجرتی محدودیت زمانی برای حضور در کشور مقصد وجود داشته و پس از پایان مدت مشخص، ویزای فرد لغو خواهد شد. به همین دلیل مهاجرانی که قصد حضور بلند مدت در کانادا را دارند، باید برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. در ادامه به شکلی مفصل به بررسی این موضوع پرداخته خواهد شد.

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

تمامی افرادی که اقامت موقت کانادا را در اختیار دارند و قصد ارائه درخواست اقامت دائم در کانادا را دارند، باید از یک سری الزامات و تعهدات برخوردار باشند. اولین و مهم‌ترین شرط برای پذیرش درخواست اقامت دائم، حضور در خاک کانادا به مدت 730روز (2 سال) در 5 سال اخیر است.

سریع ترین راه برای اخذ اقامت دائم کانادا

در سال 2015 دولت کانادا سیستم جدیدی را برای پذیرش مهاجران به صورت اقامت دائم راه‌اندازی کرد که این سیستم اکسپرس اینتری نام داشت. هدف از راه‌اندازی این سیستم بهبود اقتصاد کانادا و ایجاد تاثیر مثبت در فعالیت‌های اقتصادی این کشور از طریق پذیرش افراد با مهارت‌های متفاوت است.

سریع ترین راه برای اخذ اقامت دائم کانادا

افراد شرکت‌کننده در این سیستم بر مبنای شرایط و تجاربی که دارند، امتیاز بندی شده و افرادی که به حدنصاب مورد نظر دست پیدا کنند، می‌توانند واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا باشند. حداقل امتیاز لازم برای واجد شرایط بودن در اکسپرس اینتری نمره 67 از 100 است.

این امتیاز بر مبنای معیارهای مختلفی به افراد تعلق می‌گیرد و 6 معیار اصلی آن شامل: مهارت زبانی، آموزشی، تجربه شغلی، سن، سازگاری و ترتیب کار در کانادا می‌شود. افراد متقاضی می‌توانند از طریق مشاوران دارای مجوز در حوزه مهاجرت به کانادا در این سیستم شرکت نموده و برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

 

مدت زمان پذیرش اقامت دائم کانادا

مدت زمان پذیرش درخواست اقامت دائم در کانادا تا حد زیادی به مسیر و روشی بستگی دارد که انتخاب می‌کنید. علاوه بر این موضوع قوانین مهاجرت به کانادا نیز می‌تواند بر روی زمان ذکر شده تاثیرگذار باشد.

به طور کلی برای اخذ اقامت دائم در کانادا باید حداقل پنج سال از اولین حضور شما در این کشور گذشته باشد؛ اما شما می‌توانید از طریق سیستم اکسپرس اینتری مدت زمان ذکر شده را کاهش داده و سریع‌تر اقامت کانادا را بدست بیاورید.

مدت زمان پذیرش درخواست اقامت دائم کانادا

چالش های اقامت دائم کانادا

با وجود آن‌که اخذ اقامت دائم کانادا می‌تواند مزایا و ظرفیت‌های متعددی را برای شما به ارمغان بیاورد؛ اما هم‌چنان نسبت به شهروندان مقیم کانادا محدودیت‌های بیش‌تری داشته و از حقوق اجتماعی کم‌تری برخوردارید.

مهاجران دارای اقامت دائم حق شرکت در انتخابات کانادا را ندارد؛ علاوه بر آن نمی‌توانند برای تصدی سمت‌های دولتی اقدام نمایند. این دسته از مهاجران برای سفر به کشورهای دیگر نیز محدودیت‌هایی داشته و به نسبت شهروندان کانادایی محدودیت بیش‌تری دارند.

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

نتیجه گیری:

اکثر افرادی که به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، قصد حضور طولانی مدت در این کشور را دارند، در همین راستا برای اقامت دائم کانادا اقدام می‌نمایند. البته برای اخذ پذیرش دائم در کانادا نیاز به مهاجرت موقت به این کشور وجود ندارد و افراد می‌توانند از طریق روش‌هایی نظیر اکسپرس اینتری برای حضور دائم در کانادا اقدام کنند.

این روش مهاجرتی مراحل و چارچوب‌های قانونی مشخصی دارد، به همین دلیل برای طی شدن صحیح مراحل و افزایش شانس پذیرش، بهتر است تمامی مراحل آن با همراهی افراد متخصص در زمینه مهاجرت به کانادا انجام بگیرد. مجموعه فیدان با تجربه‌ای بالا در این زمینه، شما را همراهی کرده و مسیر پذیرش دائم در کانادا را برای شما هموار می‌کنند.

سوالات متداول

پذیرش دائم در کانادا چه مزایایی دارد؟

اخذ اقامت دائم کانادا موجب می‌شود تا افراد بتوانند بدون محدودیت زمانی در کشور کانادا اقامت داشته باشند، علاوه بر آن از مزایای دیگری نظیر: فرصت‌های شغلی مناسب، خدمات درمانی رایگان، فرصت مهاجرت برای خانواده و امکان اقدام برای دریافت شهروندی کانادا بهره‌مند شوند.

سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت دائم کانادا چیست؟

سیستم اکسپرس اینتری به عنوان سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت دائم کانادا محسوب می‌شوند و افراد می‌توانند با کسب امتیاز مناسب در این سیستم، جواز حضور در کانادا را بدست بیاورند.

برای اخذ اقامت دائم کانادا باید چه مدت از حضور فرد در خاک کانادا گذشته باشد؟

 

به طور کلی برای اخذ اقامت دائم در کانادا باید حداقل پنج سال از اولین حضور شما در این کشور گذشته باشد؛ اما شما می‌توانید از طریق سیستم اکسپرس اینتری مدت زمان ذکر شده را کاهش داده و سریع‌تر اقامت کانادا را بدست بیاورید.

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.